Oldaltérkép | E-mail
 
 
Kik a baptisták?
Hitvallásunk
Gyülekezetünk története
Gyülekezeti élet
Generációk
Vasárnapi Iskola
Ifjúság
Női Kör
Fiatal Felnőttek Köre
Baba-mama kör
Anna kör
Zenei élet
Kiadványaink
Új Lant
2006.
   
 
2006. május 21. Női imaóra – Gulyás Ernőné: Nők szolgálata a családban

 

Amikor Céleszta megkért a szolgálatra, és ezt ajánlotta a bizonyságtételem témájának, elsőként Lóisz és Euniké jutott eszembe. Mivel nemrég hallottunk igehirdetést róluk, ezért hoztam még egy igét, még egy bibliai családot, akikről később lesz szó. A nők szolgálata sokrétű, tudjuk jól, most az anya, nagymama, anyós, és nem utolsósorban a feleség szolgálatáról szólok. Előbb tehát felolvasom Pál apostol bizonyságtételét Timóteus családjáról a 2Tim 1. rész 5. versét az anyák, nagymamák szép szolgálatáról: „Eszembe jutott ugyanis a benned élő képmutatás nélküli hit, amely először nagyanyádban, Lóiszban és anyádban, Eunikében lakott, de meg vagyok győződve arról, hogy benned is megvan.”

Régóta szeretem ezt az igét, hiszen én is édesanyám és nagymamám hitét látva kezdtem figyelni az igére, és abban örök értékekre találtam. Pál apostol nagyra értékelte két egyszerű asszony hitét, és így ismerhettük meg mi is az Újszövetség legkedvesebb házanépét. – Lóisz és Euniké neve bekerült a Bibliánkba. Róluk semmi mást nem tudunk, mint azt, hogy áhítatos, békés, hívő légkört alakítottak ki otthonukban. Az anya és nagyanya imádságos lelkülettel, hitben nevelték Timóteust, aki nem örökölhette ugyan az ő hitüket, de a szent írásokat együtt olvasva, valamint példájukat látva, Krisztus kegyelméből lett azzá, aki lett. Csodálatos örökséget kapott tőlük: a Szentírás ismeretét. Amit a görög, többistenhívő, azaz pogány apától nem kaphatott, azt elvégezte a hitben élő anya és nagyanya.

Ennél nagyobb kincset mi sem hagyhatunk gyermekeinkre. Jó példa előttünk ez a két asszony, akiknek képmutatás nélküli hitéről emlékezik az apostol. Hogy hogyan jutottak hitre, kinek a bizonyságtétele által, nem tudjuk, de megragadták az alkalmat, amikor hallottak az üdvösség szerzőjéről, és azután átalakult egész életük, családjukhoz, környezetükhöz való kapcsolatuk.

Ma is ugyanezt kell tennünk, megragadni az alkalmat, ahol a Megváltóról, megváltásról hallhatunk, és hozzuk magunkkal a gyermekeket is! Amikor szívünkbe ért az ige üzenete, ugye megváltozott az életünk, a családban, a munkahelyen, a gyülekezetben is. Nem a körülményeink változtak meg, nem lett biztosabb a munkahelyünk, és ugyanolyan maradt a főnökünk, nem növekedett a jövedelmünk, sőt még jobban kellett beosztani azt, az otthonunkban ugyanúgy várt a munka, a szomszédok hangosak voltak, nem sorolom tovább – a körülmények nem, de megtérésünk után a hozzáállásunk változott meg, és ettől lett könnyebb minden. Örömmel végzett munka gyorsabban halad – mondják –, de ebben az esetben nem a munka örömét emelném ki, hanem a megújított élet adta örömöt, mely által türelmesebbek, békésebbek, erősebbek lettünk. „Igéd vidámságot szerzett nekem és szívbeli örömöt.” (Így fogalmazta meg Jeremiás a 15. rész 16. versében.) Ennek ellenére lelkünk ellensége hányszor tőrbe csalt, és türelmünket, békénket elrontotta, hitünkben meggyengített. Ilyenkor bűnbánattal ismét Megváltónkhoz jöttünk, aki megbocsátott, megújította életünket, hogy visszatérjen a béke és öröm az életünkbe, az így kapott békét, örömöt, szeretetet tudjuk igazán továbbadni családtagjainknak.

Lóisz és Euniké történetében azt is láthatjuk, hogy anya és leánya egy háztartásban éltek – példás békességben. Vajon megtérésük előtt is így volt? Nem tudjuk, de Pál apostol bizonyságot tesz képmutatás nélküli hitükről, ami azt jelenti, hogy békességük is képmutatás nélküli volt. Békességre igyekezőnek kellett lennie Lóisznak a pogány vővel kapcsolatban, és még inkább Eunikének a pogány férjjel való kapcsolatában, csak így alakulhatott ki az a hívő otthon, amelyre Pál apostol ilyen nagy szeretettel emlékezik.

Korunknak egyik fájó jelensége a generációk ellentéte, egymást nem értő, sőt szembenálló viselkedése. Mit tanít erről a Biblia? Ismét egy bibliai család életéből vonjuk le a tanulságot.

Egy ószövetségi anyósról olvasunk Ruth könyvében. Ismerjük a történetet:

Betlehemben élt Elimélek és Naomi, két fiúk volt. Amikor éhínség támadt azon a vidéken, Elimélek a maga útját választotta, elmenekült a Kenyér Házából. Nem örökre készült elmenni, csak egy időre, és természetesen keveredni sem akart a moábitákkal. Azzal biztatta magát, hogy majd visszatérnek Betlehembe, és nem tudta, hogy a sírja felé megy és két fiát is odaviszi. Elgondolkodom Naomi sorsán: Betlehemben született, ott ment férjhez, gyermekei születtek, boldogok voltak. De jöttek a próbák, ő engedelmesen indult férjével az ismeretlen útra. Az új helyen is bizonyára együtt énekelték, imádkozták az otthonról hozott énekeket, imádságokat, de a kapun kívül egészen mást láttak, hallottak a fiúk. Moábita barátaik lettek, moábita lányokat ismertek meg, közülük választottak feleséget. Mit tehetett Naomi, amikor megjelentek a moábita leányok, és velük a más öltözet, más zene, más szokások és a bálványaik? Ha most azt mondta volna a fiainak: Ha ezeket elveszitek, semmi közünk egymáshoz! – Baj lett volna? – Igen! – Ő inkább elhatározta, hogy meghódítja őket, és szeretettel befogadta őket. Naomi nem lett moábita, hanem annál határozottabban állt ősi hite mellett, az élő Isten mellett. Sugározta az ő jelenlétét. Mind a két pogány nőt megnyerte. – Amikor meghalt Mahlon és Kiljon, Naomi hazaindult. Menyei vele akartak menni. Naomi így búcsúzott: „Bánjék veletek az Úr olyan szeretettel, amilyennel ti bántatok a megholtakkal és velem! De ők azt mondták: Bizony, veled térünk haza népedhez!” Később Orpa visszafordult, de Ruth csodálatos bizonyságot tett arról, hogy Naomihoz és népéhez tartozik.

Nagyon sokat lehet tanulnunk ettől az ószövetségi anyóstól: a szeretet az egyetlen megoldás a kapcsolatok ápolásában. Tegyük ezt családi körünkben is az Úr Jézustól tanult szeretettel, abban a tudatban, hogy gyermekeink, házastársunk, családunk kiszolgálásával Istent szolgáljuk, természetesen figyelembe véve, hogy mi válik majd javukra! Az egyik legismertebb igét hozom testvéreim elé: „A szeretet soha el nem múlik...” – „Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három: ezek közül pedig legnagyobb a szeretet.” (1Kor 13,8 és 13) – Ez az ige átvezet a feleségeknek szóló üzenet meghallgatásához.

Nőtestvérek szolgálatáról volt szó bibliai példákkal. Előző igénk – a szeretet himnuszából – az alapja minden szolgálatnak, nemcsak az anya, nagyanya, anyós szolgálatának, hanem a feleség nemes értelemben vett szolgálatának. Péter apostol így ír róla: „Ti asszonyok, engedelmeskedjetek férjeteknek, hogy ha közülük egyesek nem hinnének is az igének, feleségük magaviselete az ige hirdetése nélkül is nyerje meg őket!” Belegondoltunk-e már, hogy ennek alapján az engedelmesség üdvre vezető szolgálat? – A társunk és magunk számára is! – Bár női imaórán vagyunk, szeretném felolvasni a férfiak számára írottakat is, hiszen ketten együtt valósíthatják meg Isten akaratát.

„Ti férfiak, megértően éljetek együtt feleségetekkel, mint a gyengébb féllel, adjátok meg nekik a tiszteletet mint örököstársaitoknak is az élet kegyelmében, hogy a ti imádságotok ne ütközzék akadályba!” (1Pt 3,1 és 7 verse)

Imádkozzunk a gyülekeztünkben élő anyákért, nagymamákért, anyósokért, feleségekért, hogy hivatásunkat betöltsük, és különösen ifjúságunkért, hogy bibliai módon, bölcsen dönthessenek a párválasztásban, és házastársakként igaz szeretetben, hűségben, imádkozva éljenek Isten előtt kedves életet! Ámen.


 

Női imaóra Újpesten – Gerő Júlia testvérnő szolgálatával

 

Téma: Elhivatásunkhoz méltó életvitel

Efézus 4,1-3

 

Akik részt veszünk ilyen női alkalmakon, azzal a vággyal jövünk, hogy olyan dolgokban is kapjunk igei eligazítást, amik neme tartoznak a nagy nyilvánosságra.

 

Tudjuk, hogy mint Krisztusban megváltottak, nem járhatunk a világi elvek és szokások szerint, mert Isten új életre hívott el minket. Krisztusban bűnbocsánatot, kegyelmet és szabadságot kaptunk, ezért ránk is vonatkozik az a szabály, amit Pál apostol így fogalmaz meg: „Szabadságra vagytok elhívva, de ez ne legyen ürügy a test számára, hanem szeretettel szolgáljatok egymásnak” (Gal 5,13).

 

Nincs szándékomban se a nők elnyomásáról, sem arról a szabadosságról beszélni, amiben az Isten nélkül élő nők ösztöneik rabságának kiszolgáltatottságában élnek. Az a feladatom, hogy tudatosodjon bennünk a tény, hogy Isten céllal alkotott minket azzá, amik vagyunk. Női voltunkat szeretnénk megélni méltó módon a Krisztusban nyert szabadsággal, akár magányosan, akár párkapcsolatban, mindig az adott helyzetben az Ige szabálya szerint.

 

Ezt a mindnyájunkat érintő kérdést elemzi Pál apostol az 1Kor 7,1-17-ben válaszként egy hozzá intézett levélre. Örökzöld téma. A média állandóan foglalkozik ezzel. Mi azonban az Igében keresünk eligazítást, mert erre van igazán szükségünk, hogy ne tévedjünk el.

 

Eligazítás a felemás igában élőknek

(12-17. v.)

 

Itt Pál apostol különbséget tesz saját véleménye és az Úr rendelése között s azt írja: „Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr”. Mindig voltak, vannak és lesznek felemás igában élők a gyülekezetben.

 

Kétféle felemás igát említ: 1. Mikor a már házasságban élő megtér (13. v.), 2. Az Ige tanácsa ellenére önként vállalt felemás iga (2Kor 6,14).

 

Sajnos, találkoztam olyan esettel, mikor az Igével ellentétben valaki azt tanácsolta a frissen megtért testvérnőnek, hogy ne tűrje hitetlen férje szeszélyeit, váljon el. Pál viszont azt mondja: „Mit tudod te, asszony, hogy megmentheted-e a férjedet?” (16. v.) Istennek erre nézve van ígérete, ami csak akkor igazolódik be, ha nem bomlik fel a házasság.

 

Az önként vállalt felemás iga következményeit viselni kell a hívő félnek, de ha megtér, helyreállhat.

 

Eligazítás magányosoknak

(8-9)

Természetes dolog, hogy a magányosoknak is vannak érzelmei, testi vágyai és ezért mondja az apostol, hogy ha nem tudnak önmegtartóztató módon élni, jobb ha házasságra lépnek.

 

A magányos életforma lehet Isten ajándéka (40.v.). Felfogás kérdése. Nem vagyunk egyformák. Ami nekem bevált, nem biztos hogy a másiknak is megfelel. A társkeresés nem bűn, de nem jó Istent kizárni és nélküle választani.

 

A cél határozza meg az életvitelt. Ha egy házasságban csupán érzéki kielégülés a cél, vagy egy magányost ilyen vágyak hajtanak a társkeresésben, akkor az meg sem érti Isten dolgait - és az igei eligazítás a helyes, Krisztus szerinti életre csak bolondság a fülének.

 

Bármely területen azonban áldássá lehetünk környezetünk számára, ha megvan bennünk az igyekezet a jóra.

 

Ne felejtsük el, hogy Isten nem véletlenül hívott el minket magának. Nemcsak Korintusban, de itt Budapesten is, ma már szinte ismeretlen fogalom a tiszta erkölcs és a szeplőtlen házasság. A hívőnek sem adatik meg csak úgy magától, de lehetősége van Isten segítségével megtanulni, ha kell, szenvedés árán is, mert csak ennek van értelme.

 

Az a boldog ember, aki ebben a dologban sem a világhoz szabja magát, hanem Jézus Krisztushoz.

 

Az egészet egybevetve, Pál így fogalmaz az 1Thessz 4,7-8-ban „Mert nem tisztátalanságra, hanem szentségre hívott el minket az Isten. Aki azért megveti ezeket, nem embert vet meg, hanem Istent, aki Szentlelkét adta nekünk.”

 

Az biztos, hogy a Szentlélek segítsége nélkül képtelenség tisztességgel megállni bármely helyzetben.

 

Szeretetből fakadó jóakarat nélkül könnyen el lehet hidegülni egymástól. Az istenfélelemből fakadó bölcsesség és az Ige arra int, hogy helytelen, önző magatartással ne sodorjuk bűnbe a társunkat. Lehet bennünk szorongás, szégyenérzet, félelem, amikor engedelmeskedni kellene, de nem megy. Viszont Ige szerint, a Szentlélek segítségével kölcsönös megegyezés alapján ez is megoldható. Házasságon belül is gyakorolni kell az önmegtartóztatást.

 

Mivel minden kapcsolat más, az apostol megjegyzi: „Ez nem parancs”, hanem tanács, amit meg lehet fontolni.

 

Isten azonban hűséget vár el a házastársaktól (10. v.). Az „Úr rendelése”, hogy az asszony ne váljon el. Jézus ezt így fejezi ki: „Amit Isten egybe szerkesztett, ember el ne válassza” (Mk 10,9). Felvetődik a kérdés: van-e ez alól kivétel? Esetenként igen, de az a szív keménységére vall (Mk 10,5).

 

H meg akarunk maradni hűségben, vagyis betölteni az Úr rendelését, akkor Jézus példáját kell követni az engedelmességbe. Jézusról mondja a Zsid 5,8: „Azokból, amiket szenvedett, megtanulta az engedelmességet”. Ezért ajánlja Pál  „Elszenvedvén egymást szeretetben”.

 

A házasélet nem mindig jár gyönyörűséggel. Olykor inkább jóakaratból fakadó önfeláldozás, de ezt nem kell feltétlenül éreztetni a társunkkal, inkább igyekezni kell egységre és békességre (Ef 4,3). Istent nem lehet kizárni életünknek erről a területéről.

 

Mi Isten elhívott gyermekei vagyunk, akkor is, mikor hétköznapi dolgainkban próbákat, kísértéseket, nehézségeket kell leküzdeni.

 

Isten azonban Szentlelkét adta, és igénybe vehetjük segítségét minden helyzetben. Így lesz győzelmes és elhívatásunkhoz méltó az életünk. Példa azoknak, akik még Isten nélkül élnek, vagyis inkább gyötrődnek.

 

Imádkozzunk azért, hogy ez így legyen!

 

 


 
 

Női imanap

2006. 03.18. Újpest

 

     A tanítást egy lelkipásztorné, Vékás Zoltánné Erzsike tartotta, aki Szatmárnémetiből érkezett hozzánk. A téma: Hűség Istenhez, hűség a gyülekezethez, hűség a családban. Bár nem szó szerint jegyzeteltünk, de igyekszünk hűen visszaadni az a nagyon személyes ugyanakkor biblikus stílust, amit az ő személye tett mélyen hitelessé.

 

Hűség Istenhez

 Valaki nemrég elmondta nekem, szerinte csak a kutyák hűségesek. Erről a mi kutyánk jut eszembe, aki édesapám ócska kabátját három napig őrizte a dűlőúton, mire megtalálta arra jártában. Remélem azért, nemcsak kutyahűség van a világon.

 

            Mi is a hűség? A hűség valakihez vagy valamihez való állhatatos, kitartó ragaszkodást jelent. A Bibliában más jelentéssel is fordították a görög (piscis??) szót: irgalom, szeretet, kegyelem.

 

Isten hűsége és kegyelme mint kétfelől oltalmazó korlát veszi körül az életemet. Ahogy a zsoltáros is mondja: a te vessződ és botod, azok vígasztalnak engem.Ézs. 54.10. mutatja Isten hozzánk való változhatatlan hűségét. Jer 5.1.-3.: arra biztat minket, járjuk be a mai országot, Budapestet, Újpestet .Nagyon nehezen találnánk olyat, aki igaz. Az Úr a hűséget vizsgálja. Aki erre törekszik, annak megbocsátja bűneit.

 

Isten hűségéből csak egy hajszálnyit ha felfoghatunk, mert Ő örökkévaló és hatalmas, hűsége kőszikla, cselekedete igazság.(??? III. Móz. 32. 1-3.). Isten hű marad, magát meg nem tagadhatja. Isten hűsége abban is megnyilvánul, hogy megtisztít bennünket bűneinktől, ha megvalljuk azokat. (1. Ján. 1.9.)

 

Az én legnagyobb személyes megtapasztalásom 36 éve volt. Már ismertem Istent, és éreztem, döntenem kell. De a kísértő azt susogta a fülembe: elindulsz, de nem tudsz elérni végig! Mély harc volt bennem. Sok elakadt hívőt láttam, nem a hűségeseket mutatta az ellenség. Egy nap egyedül maradtam otthon. Leborultam Isten előtt. Lelki szemeimmel láttam az Úr Jézust és két igét juttatott eszembe: „Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok sem fejedelemségek sem hatalmasságok, sem jelenvalók sem következendők, sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.” ( Róm. 8. 38-39.) És: „Ő magát meg nem tagadhatja.” Ezután békét adott a szívembe. Vele végig lehet járni az életet hűséggel. 36 évig mindig alkalmas időben adott segítséget…

 

Isten mindig mellettem volt, mindig az alkalmas időben adott segítséget. Emiatt mindig szégyellem magam, amikor aggodalmaskodásaimmal szomorítom az Urat.

 

Isten hűsége nem inog meg. A hűség ellentettje a hűtlenség, az elpártolás. Ha valamiben hűtlenné válok, ez mélységes fájdalmat vált ki Isten szívében. A Hós. 1. alapján biztosak lehetünk abban, hogy Isten egyenként is látja hűtlenségünket. A hűtlenséggel magamnak ártok legfőképpen.

 

Isten perben áll hűtlen népével, de ott van az új kezdés ígérete is: Hós. 2. azt mondja: kicsalogatom a pusztába, hogy a szívére beszéljek. Csak a Mindenható van itt és én, hogy tanítson úgy, ahogy máskor nem. Isten szeretetéből és hűségéből teszi ezt Áldott dolog négyszemközt lenni Istennel, de néha fájdalommal jár. Ő tudja, mikor és mennyit bírsz el ebből.

 

3 éve Debrecenben voltunk férjemmel. A kórházból mentem haza csikorgó hidegben ahhoz a kedves családhoz, akiknél a szállásom volt. Leszálltam a buszról és átvágtam a parkom. Úgy éreztem, nagyon egyedül vagyok. Mihez kezdjek a háromgyerekes család nyüzsgő életében? Minden lépés nehezemre esett. Ekkor eszembe jutott az Úr Jézus. Te vagy egyedül? Én voltam egyedül a Golgotán, hogy te soha ne legyél egyedül! Lépésről lépésre tanított az Úr. Egy órát is eltartott a 10 perces út, de megvigasztalódtam és tudtam vidáman játszani és beszélgetni.

 

Milyen a te hűséged? Mint a reggeli felhő? Volt s nincs? (Hós. 6.4., 6.9.)  Annyira hűtlen lettem, hogy nem veszem észre, hol tartok lelkemben?  Döbbenetesen kitűnik a Hóseás könyvéből, hogy az elpártolás vége romlás, tönkremenés. Mindig. A mi életünkben is. Ki szelet vet, vihart arat. Isten népének nagy nyomorúság, ha nincs újjászületés. Már anyánk méhében ott voltunk Isten hűségében és szeretetében.

 

Kigyógyítom Őket hűtlenségükből - mondja az Úr. A Krisztussal való szoros kapcsolatban gyógyul a hűtlenség - nem egyedül kell meggyógyulni. El kell hinni: Isten annyira hűséges, hogy mindenkinek meg tud bocsájtani. Még neked is.

 

Eszembe jut egy asszony, aki járta sorra a falu házait és azt mondta: neki is meg lehet bocsátani, neki is és neki is. De nekem nem. Mikor egyszer igazán elhitte, hogy neki is van megbocsátás, meggyógyult.

 

Miben mutatkozik meg az én hűségem?

1. Elindultam a megtéréssel, újjászületéssel és szövetségkötéssel Isten útján.

 

2. Hűséges vagyok-e az igeolvasás, imádkozás területén? Minél inkább szeretem Istent, annál többet vágyom az Istennel való közösségre.

 

Luther mondta: „Ma annyi dolgom van, többet kell imádkoznom.”

 

A hűséges megálláshoz szükség van Istennel töltött időre. Ezt az időt nem lehet megspórolni, csak megnyerni.

 

3. Mennyire vagyok hű sáfár?

 

Ismerjük a bibliai történetet, ha kevésen hű voltál, sokra bízlak ezután- mondják a hű szolgának. Mindenkire bízatott valami. Sáfárkodnunk kell az életünkkel, a ránk bízott családtagokkal, a kegyelmi ajándékokkal. Az életünkkel való sáfárkodás azt jelenti, hogy az hiteles bizonyságtétel legyen. A hűség gyümölcsöt terem, ha nem látjuk, akkor is.

 

4. Hűséges vagyok-e az engedelmességben?

 

5. Hűséges vagyok-e az anyagiakkal?

 

Isten látja, milyen szívvel adunk és megáldja az adakozókat. Azt várja tőlünk, hogy akkor is hűségesek maradjunk, ha ez anyagi vagy egyéb veszteséggel jár. Inkább tartsanak bárgyúnak, mintsem hogy megszegjem Isten törvényeit.

 

Engedjük és kérjük, hogy Isten lelke vizsgálja a mi hűségünket Felé és engedjük, hogy Ő gyógyítson!

 

 

Hűség a gyülekezetben; Isten népéhez való hűség

 Idevágó igehelyek a 69. zsoltár 7. és 10. szakasza ill. Jer. 33.6.Mi vagyunk a gyülekezet. Isten megváltott, újjászületett gyermekei és kereső emberek vagyunk, tökéletlen gyülekezet, de mégis szentek, ahogy Pál is írja a gyülekezeteknek.

 

1. Milyen szolgálatban kell hűségesnek lenni?

 

 Nemcsak a lelkipásztori szolgálat tartozik ide. Az a testvérnő, aki az ajtóban tapintatos szeretettel fogad, szintén fontos szolgálatot végez. Az özvegyek fontos szolgálata az imádkozás. Fontos imádkozunk egymásért! Hiszem, hogy minden történés mögött imaharc és imádkozó kezek vannak.

 

2. Az istentiszteleti alkalmakon hűségesen ott vagyunk-e?

 

Ez is az Isten népéhez való hűséget jelenti. Én soha nem emlékszem, hogy bármikor felmerült volna nálunk, hogy megyünk-e istentiszteletre. Pedig gyalog kellett menni, néha esőben, hidegben, át a szántóföldön. Akadály van bőven, de Isten a hűségeseket keresi.

 

3. Hűségesen ápoljuk-e a testvéri kapcsolatokat?

 

Ne járjon úgy senki, hogy azt kelljen mondania: „Nincs emberem!” Vegyük észre, ha valakinek problémája van és segítsünk! Néha egy jó szó, egy ölelés kihúzhat a mocsárból. Akár depressziót is megelőzhetünk ezzel. Egymás terhét kell hordoznunk.

 

4. Hűségesen kell bánnunk mások hibáival.

 

Ha valaki letette nálunk a terhét, azzal szentül kell bánnunk. Ezért gyakran meg kell harcolni. Csak a jóról beszéljünk! A hűséghez ez is hozzátartozik, meg kell tanulnunk.

 

5. Nem szabad könnyen gyülekezetet váltani.

 

(Itt nem a házasodás vagy költözés miatti gyülekezetváltásra gondolok.) Ha gyülekezetedben megintenek valami miatt, az nem azt jelenti, hogy a testvérekkel van a baj. A szívemben van a baj. A világ végére elmenve se tudok a bűntől megszabadulni. Ha az ördög becsapott, sehol se lesz nyugalmam. Oda kell visszamennem, ahol megbotlottam.

 

A hűtlenség, a szakadás a gyülekezetben mély sebeket ejt. Mi Krisztus testének tagjai vagyunk. Hallottam már: „Itt nem tudom megélni Krisztusi hitemet!” De bárhová megyünk, önmagunkat visszük magunkkal. Rajtunk csak Isten segíthet. Meg kell tanulnunk egymást szeretetben elhordozni, mert a gyülekezet olyan tökéletlen emberekből áll, mint mi magunk is!

 

6. Azokat, akik hűtlenek lettek Istenhez, továbbra is szeressük és imádkozzunk értük! Istennek hatalma van őket visszafordítani. A hűség akadálya sokszor az, hogy azt érzik, mintha sokat veszítenének és elszigetelődnének az emberektől, ha komolyan meg akarják tartani Isten rendeléseit. Nem kell, hogy érdekeljen bennünket az emberek véleménye. Nem szerethetem jobban Istent, mint az Ő igéjét.

 

A hűségnek áldása is van: észreveszik pl., ha nem ülsz a helyeden és megkeresnek.

 

Nézvén életünk végére, tudjuk, mi lesz a hűségesek jutalma.

 

Egy édesanya jut eszembe, akinek fia kicsapongó életet élt, de ő minden este hazavártas és melegen tartotta az ételét. Egyszer mondta neki a fia, amikor kevésbé mámorosan tért haza: „Édesanyám, ne szeressen már annyira, mert ne bírom elviselni. Ekkor csak szelíden felelt neki:” Nem tehetem, a fiam vagy.” A fiú térdre borult és megtért. A mai napig lelkipásztorként szolgál.

 

Kövessétek a hűséges édesanya példáját és ne szűnjetek meg imádkozni, mert Istennek hatalma visszahozni az eltévedt bárányt. Ő otthagyja a kilencvenkilencet az egyért és nagy öröm van a mennyben minden megtérő felett.

 

Hűség a családban

 Istennek a hűség és békesség kincs - ezt a Jer. 33.6.-ban ki is jelenti. Ha ez Neki ilyen fontos, nekem is fontosnak kell lennie! Hűség nélkül pedig nincs békesség.

 

Isten nemcsak a házasságban élőktől várja a hűséget. Az egyedülállóktól, a lányoktól is tisztaságot vár. Ha lesz , akkor leendő párodnak tartozol ezzel, ha nem kapsz párt, akkor az égi ország számára. Az özvegyek fájdalmát is ismeri Ő, de Vele járhatják utukat hűséggel, jókedvvel és sokak támaszai lehetnek.

 

A hűség mostanában olyan ritka dolog, hogy a világ kineveti. Pedig a hűtlenség a családban roppant fájdalmas. A házasságok gyakran meg se köttetnek. „Nem kötöm le magam, ha nem tetszik, odébbállok.”- mondják. A megkötött hátasságok több mint fele felbomlik, és a keresetek nagyobbik részét a nők adják be. Ez döbbenetes.

 

A család oltalom, meleg fészek kell, hogy legyen. Semmivel sem lehet pótolni. A szétesett családokban a gyerekek sérülnek legjobban. Magukat érzik felelősnek a válásért. A válás után 5 évvel jobban szenvednek, mint közvetlenül utána.

 

A hűtlenség mély sebet okoz. Bár a megbánt hűtlenséget Isten megbocsátja, elfedezi; a heg megmarad. Tőlünk, asszonyoktól függ inkább a fészekmeleg. Bemelegítheti egy hívő édesanya úgy a fészket, hogy ha kirepül is a madárka, visszajöjjön. A felnőtt gyerekek is emlékeznek arra, mit tapasztaltak. Gyermekeink lelke a legfinomabb műszer. Azonnal észreveszi, ha valami nincs rendben a szülők között. A gyermeket a hűség táplálja.

 

Mi a teendő, ha hűtlen lett a párom? Meglehet bocsátani, de nem könnyű. A megbocsátás gyógyír a sebekre. Egy asszony a gyülekezetünkben bemerítkezni készült. A férje ellenezte. Azt mondta neki: Haza se gyere, hagyd itt a kulcsot. Engedelmes asszony volt, letette a kulcsot. Hazatérve zárt ajtó fogadta. A férje egy utcanőt vett magához és azzal élt. Az asszony ismerősöknél húzta meg magát. Egy idő után a férje vissza szerette volna fogadni. Tanácsot kért tőlünk. A Biblia nem tiltja, hogy elválj, ha parázna lett a férjed. De meg is bocsáthatsz neki. Ő a megbocsátás mellett döntött. Azóta is szép renden élnek.

 

Mire kell figyelni a családban a hűséggel kapcsolatban?

1. Isten igéjéből együtt táplálkozzunk!

 

2. Ne legyenek titkaink egymás előtt- a legkisebb dologban sem! Ez bizalmatlanságot szülne.

 

3. A szóbeszédre ne adjunk, mindent nyíltan beszéljünk meg! Ha a gyanút belénk tudja csepegtetni a kísértő, az naggyá válhat. Ennek nem szabad helyet adni, tisztázni kell.

 

4. Legyünk mindannyian szavatartók! Amit együtt megbeszéltünk, ahhoz mindenáron tartsuk magunkat!

 

5. Sok asszony elégedetlenségével mind több munkába hajszolja az urát. Ne hasonlítgassuk magunkat másokhoz! Lehet, hogy többre vágyásunkkal kergetjük a férjünket hűtlenségbe.

 

6. Hűségesnek kell lennünk a szülők tiszteletében. Néha azt gondolom, ha betartanánk Isten rendelését, nem lenne szükség öregházakra.

 

7. A házaséletben, a szexuális életben is hűséget vár el tőlünk az Úr. Szükségünk van egymásra ezen a téren is.

 

A hűség áldása a tiszta, jó lelkiismeret. Légy hű mindhalálig és néked adom az üdvösség koronáját- ez a legnagyobb jutalom. Isten megbocsátja bűneimet és olyan messze dobja, mint az ég a földtől- többé nem emlékszik rá.

 

Jézus hű volt és mindent elvégzett, hogy én is hű lehessek. Ez elég mindhalálig.

 

 

 

 

Miben mutatkozik meg az én hűségem?

 
     
 
| Kezdőoldal | Kedvencek közé powered by